Szkolne zmagania z opowieścią

Szkoła podstawowa. Ostatni dzień przed feriami i spotkanie z baśnią. Pierwsze takie w tej placówce. Tym razem, nie licząc moich warsztato- konwersatoriów w Rybniku w LO, miałam najwięcej osób na sali. Może i dobrze, że o faktycznej ilości dzieci dowiedziałam się po baśniach :) Było ich bowiem aż sześćdziesięcioro! Nie wiem czy nie sparaliżowałaby mnie trema. Na szczęście nie wiedziałam i opowieści potoczyły się gładko.
Bardzo lubię patrzeć w te cudownie zasłuchane buzie, słuchać mimowolnych okrzyków- Ojej! Ach! Myślałem, że coś jej się stanie! Lubię jak dzieci dzielą się ze mną swoją wiedzą, lubię jak zgadują albo spontanicznie, samoistnie dołączają się do rymowanek i odgłosów np tętentu, które mogą naśladować. Wtedy wiem, że przeżywają, słuchają, cieszą się.
 Może to jest zarozumiałe z mojej strony, ale choć często mam tremę przed występem, i przed dziećmi i przed dorosłymi, to do tej pory nie zdarzyło mi się abym nie opanowała każdej grupy, którą dostaje pod swoje skrzydła.
. chciałabym więcej takich cudownych spotkań!Wszelkie aktualne informacje , jak zwykle TUTAJ

Komentarze

 1. Jestem i czytam Bloga Szani:). Podpowiadam pomysł na utrzymanie aktywności dzieci na spotkaniach z Opowieściami Baśni : Po doświadczeniu , że nauczycielki uciszają dzieci ...gasząc ich aktywność ... Powiedz nauczycielkom przed spotkaniem , że jest dla Ciebie miłe kiedy dzieci są aktywne w czasie słuchania opowieści i cieszy Ciebie dialogowanie ze słuchaczami w czasie spektaklu .
  Pozdrawiam serdecznie... sama chętnie zasłuchałabym się w Twoje opowieści Szanto :))))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj cieplutko :))

   Czasami tak robię, ale już dzięki temu postowi miałam ostatnio panią, która zapytała czy rzeczywiście wolę sama utrzymywać porządek podczas bajek. Czyli zamieszczenie tej wypowiedzi tu na blogu, który podpięty jest do strony daje efekty.
   Dziękuję za podpowiedź.
   A odnośnie słuchania, to powiedz mi gdzie mieszkasz a może nadarzy się okazja, albo sami ją stworzymy :D

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty